The Fashion Spot

2 Comments

See full article here - http://www.thefashionspot.com/wellness/590903-healthy-ice-pop-recipes/4/





2 Responses

Kennethfuh
Kennethfuh

September 03, 2020

Having mastered the vastness of the Taobao mega-resource,
I discovered the advantages of the Aliexpress online trading platform.
This site is a division of Taobao, but for small wholesalers and wholesalers.
Why Aliexpress is so good, and what are its shortcomings.

https://lite.al/MtYOS
The first and greatest advantage of this Internet resource is the absence of intermediaries from both the Russian and Chinese sides.
That is, you can make purchases on Aliexpress yourself by paying with a card.
The second advantage is contacting the seller directly, you can ask questions about the product and the timing of the collection of the parcel.
And of course, you will be given a track – the number of the postal item, so that you can track the movement of the parcel.
The third significant advantage of Aliexpress is the language of the site – it is English, which makes it very easy to translate and search for goods.
Of course, those who are not sure of their English can use the on-line google translator or another, the names must be written in the search line in English, even if your page is translated into Russian.
The fourth advantage is the possibility of free delivery to Russia. This is a very nice little thing, the products can be sorted by selecting this “Free shipping” condition under the search bar.
The fifth advantage of this small-scale wholesale resource is that you can find a product that is sold for 1 piece, and there is no need to buy extra units of the product.
To do this, you need to pay attention to the indication of how many units of goods are available for one order, for example: the price costs 5.2 $ / piece and the minimum number of units of goods for one order is not indicated, in another case it is indicated as follows – 3 piece / lot 1.91 $ / piece , that is, the cost of one order is 5.72 dollars,
and the price of a unit is 1.91 dollars, you must purchase 3 units. Another convenience is the indication of the price of the item in US dollars.
It is very convenient and understandable, there is no need to rack your brains with transfers from yuan into dollars – rubles. Also, money is debited from the card at the rate set by your bank.

Kennethfuh
Kennethfuh

August 27, 2020

Welcome

https://ali.ski/tGxxgs

Алена Андреевна занимается с моим сыном английским языком по Скайпу,
готовит к сдаче ОГЭ. Высылает на почту, практически после каждого занятия,
комментарии о прошедшем уроке: какие темы проходили, в чем ошибки.
Сыну занятия нравятся.
https://fas.st/wWKic

Leave a comment


Also in Blog

Support Your Local Businesses

234 Comments

Pitaya Support Your Local Businesses Blog PostDuring these unprecedented times, it’s important to remember that local businesses need our support more than ever. Did you know, that by shopping locally you can help put roughly 60% more money back into your community...

View full article →

Fiber and Magnesium... Get In My Belly

31 Comments

Did you know Pitaya is a good source of both Fiber and Magnesium? It's a fun fact we like to throw around because both play very important roles in your body. So let’s dive a little deeper and learn why these two should be an essential part of your everyday diet.

View full article →

10 Recipes to Turn Pink this 2019

3 Comments

10 Recipes to Turn Pink this 2019 Pitaya Plus2019 is the year to turn your kitchen pink! Not painting the walls pink, but blending and creating delicious pink recipes that will keep your...

View full article →